Gdy wyłączę ciasteczka?

Jeżeli jednak zdecydujesz się skorzystać z OPT-OUT i w swojej przeglądarce zablokujesz ciasteczka, pamiętaj, że wszystkie udogodnienia przestaną funkcjonować.

Bez aktywnych ciasteczek:
1. Twój koszyk - w jakimkolwiek sklepie nie będzie pamiętał przedmiotów, jakie wybrałeś. W praktyce: każdorazowo wymusi to na Tobie wprowadzanie towarów na nowo.

2. Formularze - logowania oraz pola haseł nie będą pamiętały Twoich danych. W praktyce: wymusi każdorazowo logowanie się na nowo i pamiętanie wszystkich swoich haseł, może spowodować podanie hasła trojanom kradnącym nasze hasła.

3. Wygoda przeglądania - Strony internetowe nie będą pamiętały Twoich ustawień języka, strefy czasowej czy obszaru licencyjnego praw autorskich. W praktyce: jakość i funkcjonalność korzystania z Internetu spadnie, może też spowodować brak dostępu do niektórych treści w Internecie ...

4. Preferencje - Strony internetowe nie zapamiętają Twoich preferencji co do rozdzielczości ekrany, co utrudni Ci funkcjonalne korzystanie z nich. W praktyce: wymagać będzie każdorazowego ustawiania preferencji przeglądania stron internetowych.

5. Niedopasowanie treści - Większość reklam będzie niedopasowana do Twoich zainteresowań, zwyczajów czy preferencji. W praktyce: reklamy na stronach internetowych nie będą mogły być w żaden sposób dostosowane do Twoich preferencji, spowoduje to szum reklamowy i zasyp ofertami nie przeznaczonymi dla Ciebie.

Zanim podejmiesz decyzję pomyśl, jak lubisz korzystać z Internetu bezpiecznie i wygodnie?